Napätie rastie

Autor: Jana Bielikova | 17.2.2011 o 7:52 | (upravené 17.2.2011 o 8:32) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  287x

Už druhý týždeň sa nachádzam v Pakistane. Je zvláštne ako sa tu nálada mení zo dňa na deň, z minúty na minútu. V jednej chvíli si vychutnávam poobedný čaj s kolegami a v ďalšej mi prichádza sms správa, že niekde v Karáčí vypukli nepokoje. Jednoducho normálny deň.

V súčasnosti je všeobecné dianie v krajine postihnuté niekoľkými silne medializovanými udalosťami. A hádam na prvom mieste počas posledných týždňov je otázka búducnosti Raymonda Davisa, Američana, ktorý zastrelil dvoch miestnych.

Celá táto situácia by nebola až taká zvláštna ak by dotyčný mal diplomatickú imunitu. Avšak nikto nevie kde je pravda, keďže väčšina ľudí sa prikláňa k názoru, že mal obyčajné biznis víza a preto by mal byť právoplatne súdeny na základe svojich činov. Na druhej strane prívrženci amerického spojenectva sa prikláňajú k verzii, že došlo k nedorozumeniu a že diplomatický pas skutočne má. Je ťažké uveriť jednej či druhej strane, keďže skutočnosť pozná len málo ľudí.

Najzaujímavejšie na tejto kauze je to, ze väčšina miestnych jej výsledok považuje za nesmierne dôležitý, pretože podľa nich ukáže do akej  miery majú spojené štáty skutočne “kúpenú” priazeň pakistanských vládnych predstaviteľov.

Viac informácií o prípade tu: http://www.dawn.com/2011/02/17/lhc-to-hear-davis%E2%80%99-immunity-claim.html

Mne momentálne ostáva len dúfať, že táto kauza nespôsobí nepokoje a že sa vyrieši bez väčších konfliktov. Prehnané reakcie obyvateľov na tento problém ma nestačia udivovať, špeciálne z toho dôvodu, že podobné a horšie vraždy tu páchajú miestni na miestnych každý deň a zatiaľ tieto nevyprovokovali celý národ k aktivizmu a žiadosti po zmene.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?