Dobro nad zlom víťazí (len vo filme)

Autor: Jana Bielikova | 4.5.2011 o 19:15 | (upravené 4.5.2011 o 20:56) Karma článku: 5,79 | Prečítané:  1078x

Pesnička na želanie v dnešnom vysielaní je venovaná všetkým tým, ktorí sa ma pýtajú aká je situácia v Pakistane potom čo ten strašný zločinec bol zneškodnený. Či ľudia jásajú v uliciach a ospevujú zachráncov spoza oceánu? Či bolo zlo terorizmu zažehnané? Budú deti znova môcť vybehnúť do ulíc a hrať sa bez strachu že pribehne kričiaci terorista vraždiaci v mene boha?

A prichádzajú ďalšie otázky. Hanbia sa Pakistanci za to, že sa takú dlhú dobu skrýval na ich pôde bez povšimnutia najhľadanejší muž planéty? Vítajú snáď votrelcov, ktorí vtrhnú na ich územie s otvorenou náručou? Hádžu kvety pred americkú ambasádu, ktorá formátom pevnosti s ľahkosťou zahanbí i Bratislavský hrad?

Odpoveď na všetky otázky je jednoduchá a samozrejme záporná. Prvé reakcie obnášajú krútenie hlavou a tvrdenia, že je to pravdepodobne výmysel alebo ďalší ťah politickej kampane. Nasleduje jemná diskusia bez vzrušených reakcií, kde sa stretávam dokonca s tvrdením, že postava zločincu Bin Ládina môže byť rovno aj vymyslená. A nedá sa nad tým zamyslieť tak, ako kedysi hovoril istý komik, ktorý prirovnal daného zločincu ku komiksovej postave. Ak sa dobre pamätám, zhrnul to tak, že je to ideálny zlosyn. Veď si to predstavte, je miliardár, žije v jaskyni alebo pevnosti, kuje obrovské plány ako ovládnuť svet a zničiť ameriku a doteraz, vždy keď ho už už takmer chytili, tak s démonickým smiechom unikol (to posledné je trochu prifarbené). Akčný film v priamom prenose, avšak postava sa časom omrzela, náklady na výrobu boli vysoké a diváci sa začali mrviť na sedačkách, a tak treba priniesť trochu šťavy. Možno nový scénár.

Komparz v krajine však očividne nový scénar nedostal. Tí ľudia, ktorí vôbec vedia, že sa niečo udialo (teda majú prístup k správam) tomu vo veľkej väčšine nevenujú viac ako pokrčenie plecami a prípadnú päťminútovú diskusiu pri čaji. Veď aj tak to nie je v ich rukách. Väčšina zhodnotí, že veď aj tak dávno vedeli že sa tam nachádza (keďže neexistuje naozaj nič čo by tajná služba nevedela a to čo vie vedia aj zaoceánski bratia) a len čakali na vhodnú situáciu niečo podniknúť. Niekoľko ľudí sa pohorší nad tým, že snáď ho mali radšej chytiť živého. Niekoľko sa posťažuje nad cirkusom, ktorý vyrába americká ambasáda keď blokuje cesty okolo svojej pevnosti a sťažuje cestu do práce a z práce pre obyčajný ľud. A niekoľko ľudí si povzdychne, že je to celé nezmysel, lebo v krajine sú dôležitejšie problémy.

Vážení čitatelia, veľmi si cením starostlivosť každého o moje zdravie a bezpečnosť. Momentálne som v poriadku, dávam si pozor tak ako vždy. Udalosti predošlých dní nič nezmenili na živote v Pakistane a drvivá väčšina obyvateľov ani nevie že sa niečo stalo. Dôvod na oslavu podľa mna nie je a ešte je k nemu ďaleká cesta. Pakistanci to vedia tiež a vedia aj to, že tú cestu musia prekonať sami.

Posielam všetkým pozdravy z nočného Karáčí, kam sa znova na pár hodín vrátila elektrina.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?